Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to, w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych i niepowtarzalnych babć i dziadków.
Uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka w przedszkolu przebiegały w kilku etapach. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich dziadków i babcie w inny dzień: 21.01.21032 grupa IV, 22.01.2013-II, 23.01.2013- III i 25.01.2012 grupa I.

Na początku uroczystości w każdej grupie wychowawczynie wygłosiły krótkie, ale jakże wspaniałe przemówienie. Składały w imieniu swoim, pracowników i dzieci życzenia przybyłym gościom.

Maluszki z grup I, III i IV ponownie wystawiały ?Jasełka Bożonarodzeniowe?.  Dzieci z grupy II zaprezentowały program artystyczny, w którym znalazły się okolicznościowe wiersze i piosenki. Po złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie wykonanych laurek i upominków nadszedł czas na słodki poczęstunek.

Swoimi występami mali Artyści wyrazili wielką miłość i szacunek dla Babć i Dziadków oraz podziękowali za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Maluszki zaśpiewały ?Sto lat?, wręczyły laurki oraz prezenty. Kiedy już trema i emocje opadły wszyscy usiedliśmy do pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Oddaliśmy się wspólnym rozmowom z kochanymi Dziadkami. Dzieci cieszyły się, że mogły ugościć swoich najbliższych, którzy nie zawiedli i przybyli licznie. Uścisków i całusków była moc. Dziadkowie wyrazili słowa podziękowania dla nauczycieli i pracowników za pracę i opiekę nad wnuczętami.

Goście byli bardzo wzruszeni występami wnucząt i w niejednym oku zakręciła się łezka. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dzieci sprawiły wiele radości i wzruszenia swoim Dziadkom. Na pewno ten dzień długo pozostanie w ich pamięci.

Całość uroczystości została uwieńczona grupowym zdjęciem.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.