Integracja, zdrowa rywalizacja czyli II Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich

,, Integracja, zdrowa rywalizacja czyli II Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich”

W dniu 6.12.2018r. grupa uczniów kl.0 b integracyjna uczestniczyła w Olimpiadzie zorganizowanej przez ,,Kuźnię Życzliwości” i nauczycieli uczących w ZSP w Szczercowie. Uczniowie naszej grupy mieli okazję uczestniczyć w tak fajnej i ciekawej imprezie.

Rywalizacja to ważny element w życiu każdego dziecka, nie ważne czy jest ono pełnosprawne czy niepełnosprawne. Najważniejsza jest dobra zabawa. W tej imprezie o to chodziło. Nie liczyły się medale, tylko pokonywanie własnych słabości. Warto już od najmłodszych lat wpajać dzieciom podstawowe zasady tzw. „zdrowej rywalizacji”.

Wszystkich uczestników olimpiady obejmowały te same zasady, a nagradzany był wysiłek i starania. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Dla uczniów kl. 0b najważniejsza była współpraca, współdziałanie, uwzględnianie siebie nawzajem, szacunek, bliskości, troska którą okazały im uczennice ZSP w Szczercowie. Dzieci wcale nie potrzebują aby występowała rywalizacja w zabawie, one potrzebują aby była ona dla nich wielką frajdą i ta Olimpiada była taką imprezą.

 

Julita Pluta