PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ


Dnia 25 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie obyła się uroczystość „Pasowania na Pierwszoklasistę”.
W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, nauczyciele oraz zaproszeni goście, w tym przede wszystkim rodzice.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym śpiewem hymnu. Następnie mikrofon przejęli uczniowie klas drugich, którzy na zmianę recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli, radośnie witając swoich młodszych kolegów oraz przybliżając im krótko szkolne życie. Przytaczali zabawne historie, obiecywali wsparcie i życzyli powodzenia.
Po występach starszaków na scenę wkraczali kolejno uczniowie klas: IA, IB, IC, ID. Każda z grup przygotowała krótkie prezentacje w postaci piosenek i wierszy, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Niewątpliwie uczniowie nie mogliby cieszyć się tymi brawami, gdyby nie zaangażowanie wszystkich wychowawców klas pierwszych i drugich, którzy przygotowali i czuwali nad przebiegiem uroczystości. Po wszystkich prezentacjach pierwszoklasiści przystąpili do uroczystego ślubowania.

Poproszono również o zabranie głosu panią Dyrektor Aleksandrę Siciarz, która w swoim przemówieniu wyraziła radość z pojawienia się nowych uczniów w murach naszej szkoły.  Jeszcze raz oficjalnie przywitała wszystkich pierwszoklasistów, przedstawiła krótko przygody jakie będą przeżywać podczas najbliższych lat, po czym życzyła, by czas spędzony w szkole obfitował w liczne sukcesy i przyjaźnie, zawierane na długie lata. Następnie wspólnie z paniami wicedyrektor przystąpiła do uroczystego pasowania. Wszyscy pierwszoklasiści ponownie zostali nagrodzeni głośnymi brawami i drobnymi upominkami. Jeszcze raz złożono ponowne gratulacje głównym bohaterom wydarzenia, po czym starsi uczniowie, przekazali słowa podziękowania i najlepsze życzenia wychowawcom klas pierwszych oraz złożyli na ich ręce bukiety kwiatów.

Na koniec pierwszoklasistów i ich rodziców zaproszono do pamiątkowych zdjęć, a następnie do  dalszego świętowania uroczystości „Pasowania na Pierwszoklasistę” w przydzielonych klasach.