PODSUMOWANIE KLASOWEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ  WIELKANOCNĄ

Konkurs plastyczny „Najładniejsza palma wielkanocna” został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” i skierowany był do uczniów klasy VIc. Celem konkursu było: uczczenie pamiątki wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, popularyzowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stworzenie okazji do zaprezentowania przez młodzież własnych pomysłów i technik wykonania palmy wielkanocnej oraz form jej zdobienia, rozbudowanie inwencji twórczej młodzieży, przekaz wartości i tradycji w rodzinie.

Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę:

  • samodzielność wykonania pracy,
  • pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu,
  • dobór materiałów i elementów zdobniczych,
  • bogactwo użytych materiałów,
  • kreatywność i estetykę wykonania pracy.

Wszystkie prace wykonane zostały z dużą starannością, były bardzo ciekawe i różnorodne. Uczniowie wykonali palmy tradycyjne oraz z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Po naradach jury postanowiło przyznać:

I miejsce –  Jakubowi Woźniakowi

II miejsce – Konradowi Plucie

III miejsce – Elwirze Jagielskiej

Pozostali uczestnicy:  Jessica Szymczyńska, Jessica Zduńska, Liliana Świerżewska, Natalia Rusek, Paweł Pędziwiatr, Oskar Ławniczek, Bartłomiej Fułczyński.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Paulina Koperska