PRZEDSZKOLAKI W SZKÓŁCE LEŚNEJ 19.11.2013

Leśniczy Jerzy Błaszczyk z Nadleśnictwa Bełchatów przeprowadził dla I i II grupy 4-latków bardzo ciekawe zajęcia.

W ostatnim czasie powstała w Nadleśnictwie Bełchatów nowa ścieżka edukacji ekologicznej. Ścieżka została zlokalizowana na terenie szkółki leśnej Borowiny w sąsiedztwie funkcjonującej od wielu lat Izby Edukacji Ekologicznej.
Ścieżka zaplanowana została na planie przypominającym kształtem pnącą roślinę. Składa się z 11 stanowisk, na których uczestnicy zajęć zetkną się z  zagadnieniami  z zakresu flory i fauny leśnej, ochrony środowiska naturalnego, zapobiegania pożarom, wykorzystania zasobów naturalnych Ziemi. Wyposażenie stanowisk jest w pewnej części „interaktywne” i umożliwia uczestnikom zajęć samodzielne działanie. Atrakcją ścieżki są również powiększone modele ptaków, owadów i grzybów. Warto również przespacerować się po sztucznym bagnie.
Ścieżka przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych, a w szczególności dla osób niewidomych i niedowidzących. 

Niedawno uruchomiona interaktywna ścieżka edukacyjna była dla maluchów wyjątkową atrakcją z uwagi na możliwość samodzielnego sterowania niektórymi jej elementami. Towarzystwo powiększonych modeli ptaków, owadów i grzybów stanowiło wspaniałe tło dla pamiątkowych zdjęć.

Po zwiedzeniu ścieżki ekologicznej na uczestników warsztatów czekało ognisko z kiełbaskami.

 

                                                                                            Organizator wycieczki: A. Smolarek

ADMIN: MARTYNA MAJCHEREK