Wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Bełchatowie

Dnia 15.10.2019r. uczniowie klasy VIA, VIC, VIE  wraz z opiekunami byli na wycieczce w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Bełchatowie. Na miejscu uczniowie zapoznali się obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków.

Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy. Poinformowali, jak należy się zachować na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, zaprezentowali, jak wygląda ratowanie ofiar poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Uczniowie ochoczo pełniły rolę poszkodowanych. Przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Najwięcej frajdy pokaz wyjazdu do akcji: alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały  do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u bełchatowskich strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był park trampolin, gdzie naładowaliśmy baterie pozytywną energią. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

A oto nasze wspomnienia odbytej wycieczki ….