Zwycięstwo Naszych Uczniów – XLIV BRD

Zwycięstwo Naszych Uczniów
w eliminacjach powiatowych
XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 12.04.2023 w Naszej szkole odbyły się eliminację XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Organizatorami Turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie a celami zmagań konkursowych było m.in.: popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy zmagań konkursowych musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym a także pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W drugiej części uczniowie startowali w konkurencji sprawnościowej podczas której pokonywali specjalnie ustawiony dla nich tor przeszkód. Na zakończenie rywalizacji turniejowej w symulowanej scence zawodnicy musieli udzielić pomocy osobie poszkodowanej.

Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych i tak: w grupie młodszej najlepszy okazał się Krzysztof Kociński, który wraz ze swoją drużyną z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kurnosa Drugiego zajął również I miejsce drużynowo.  Wśród starszych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Naszej Szkoły- indywidualnie najlepszy był uczeń z klasy 8a Igor Gryś, który wraz z kolegami Jakubem Kuśmierkiem i Mikołajem Mateusiakiem zajął również I miejsce drużynowo.

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.