VIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY BEŁCHATOWSKIEGO

VIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY BEŁCHATOWSKIEGO -  NASI NAJLEPSI Czytaj więcej »

Rajd turystyczny na ziemi przedborskiej

RAJD NA ZIEMI PRZEDBORSKIEJ

Uczniowie szkolnych kół  turystycznych skupionych w Oddziale PTTK w Żarnowie, w tym SKKT w Szczercowie  uczestniczyli w sobotę 6 października w rajdzie pieszym pod nazwą „ŚLADAMI KAZIMIERZA WIELKIEGO I NIEPODLEGŁEJ POLSKI”, który odbył się na Ziemi Przedborskiej – historycznie związanej z postacią Kazimierza Wielkiego, króla Polski,  który jak mówi przysłowie – „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. To na tych terenach wg historyków na polowania zapuszczał się Kazimierz Wielki, a przejazdem bywali Władysław Jagiełło i Zygmunt August.

Honorowy patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Krzysztof Maciejewski oraz Burmistrz Przedborza Miłosz Naczyński. Gospodarzem całej imprezy było SKKT- PTTK przy Szkole Podstawowej  im.  Kazimierza Wielkiego w Przedborzu przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zuzowach.

5-kilometrowe przejście rozpoczęło się przy leśniczówce w  miejscowości Reczków Stary na skraju  Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Trasa prowadziła przez Staw Poręba do miejscowości Zuzowy, gdzie miało miejsce zakończenie rajdu. Jedna z legend związanych z wioską mówi o tym, że nazwa Zuzowy powstała z przekształcenia słów „żurawie”, „żurawy” gdyż w dawnych czasach były to podmokłe tereny zamieszkane przez ptaki – żurawie.

Na mecie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali smaczny posiłek, po którym odbyły się konkursy w 3 kategoriach wiekowych – konkurencje sportowe dla uczniów klas I-III i 2 konkursy wiedzy dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII + III klasy gimnazjum. Pytania dotyczyły wiedzy nt. historii Polski w okresie panowania Kazimierza Wielkiego, Ziemi Przedborskiej, ochrony krajobrazu na przykładzie Przedborskiego Parku Krajobrazowego oraz początków drogi do niepodległości Polski (1914 – 1918). Konkursy rozgrywane były w  3 – osobowych drużynach, a zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody i medale. Drużyna SKKT w Szczercowie w składzie: Rozalia Majcherek i Małgorzata Grzybek z klasy VIIc oraz Weronika Kulińska z klasy VIIb zajęły zaszczytne 2 miejsce.

Za uczestnictwo w imprezie każda drużyna otrzymała dyplom.

Rajd jako forma czynnego wypoczynku, odbywający się w przepięknej jesiennej scenerii spełnił swoje zadanie. Był sposobnością do poznania walorów małego zakątka woj. łódzkiego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i miejscami historycznymi oraz okazją do uczczenia 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę .

Barbara Kotyla i Beata Olejniczak – opiekunki SKKT –PTTK w Szczercowie

Samorządy mają głos!

Projekt Samorządy mają głos!

„Dla potomnych” – kapsuła czasu

DLA POTOMNYCH- KAPSUŁA CZASU”

 

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i wygaszanego Gimnazjum w Szczercowie, w ramach realizowanego projektu „Dla potomnych” – kapsuła czasu zachęcają mieszkańców Szczercowa  do umieszczania wpisów oraz życzeń w KSIĘDZE  PAMIĄTKOWEJ DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ naszej miejscowości. Działania te realizowane są  w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym celów projektu jest kształtowanie więzi i świadomości obywatelskiej z krajem, najbliższym regionem, społecznością lokalną i szkolną oraz rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń. Dzięki projektowi i kapsule czasu nasze pokolenie będzie lepiej rozumiane przez przyszłe pokolenia. Kapsuła czasu ma znaczenie symboliczne. Chcemy w ten sposób pozostawić po sobie ślad następnym pokoleniom, które za kilkadziesiąt lat być może także będzie uczyło się w murach naszej szkoły. Księga pamiątkowa zostanie wyłożona w niedzielę (dnia 14.10.2018r.) po Mszach Świętych oraz w dniach 15.10-19.10 w sekretariacie  Urzędu Gminy Szczerców.

Kiermasz jesienny

ZDROWO KONIECZNIE

KOLOROWO I POŻYTECZNIE Czytaj więcej »

Wycieczka kl. 4b, 4d do KWB Bełchatów

Dnia 21 września 2018 r. 36 uczniów z naszej szkoły- klasa IV b i IV d- zwiedzało największą w Polsce kopalnię odkrywkową węgla brunatnego. Kopalnia Bełchatów jest niekwestionowanym liderem polskiego górnictwa węgla brunatnego. Czytaj więcej »

XX Rajd „Linią Obrony 30 DP” na Ziemi Szczercowskiej

15 września  już po raz dwudziesty odbył się Rajd „Linią Obrony 30 DP” na Ziemi Szczercowskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął po raz pierwszy Starosta Powiatu Bełchatowskiego. Czytaj więcej »

Witaj Szkoło

V Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

 
Dnia 27 stycznia 2018 roku po raz piąty w Szkole Podstawowej im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie odbył się V Międzyszkolny Festiwal Kolęd
i Pastorałek. Czytaj więcej »

ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ

Zachęcamy rodziców i uczniów klas I – III  do zapoznania się z nową zakładką na stronie internetowej szkoły ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ